Обережно - глисти!

/Files/images/Ancyclostoma.jpg

Людський організм - це незмінна місце для існування різних паразитів, наприклад, спочатку досить-таки нешкідливих глистів.
Більше 260 типів глистів, інакше званих гельмінтами, буває в нинішній медицині.

Що таке гельмінтоз?
Гельмінтози - це захворювання, при яких в організмі людини живуть паразитичні черв'яки (гельмінти). Потрапляючи в організм, гельмінти викликають алергічні реакції, захворювання шлунково-кишкового тракту, чинять отруйну дію, ушкоджують органи і тканини, поглинають кров і поживні речовини, руйнують імунітет. Нині описано близько 200 видів гельмінтів.

Величезна кількість нових видів глистів привозяться до нас з південних держав у вигляді зростання популярності туризму. Ті, хто не дотримується обов'язкових процедур гігієни, вважаються найбільш схильними до зараження глистами. Більшість щоденно використовуваних предметів і вживається їжі може містити на собі паразитів, наприклад, не до кінця приготоване м'ясо. Дуже часто глисти різних видів "подорожують" за допомогою домашніх вихованців. Глисти можуть бути в кожному органі: печінка, шлунок, мозок, шкірний покрив - все є максимально відповідною для їх існування середовищем. Шкода від глистів увазі знищення ними необхідних для нормального функціонування організму речовин і погане їх вплив на стан багатьох органів. Глисти можуть бути круглі і плоскі, їх довжина може досягати декількох метрів, при цьому можлива наявність різних зубів і присосок. Істотну шкоду приносять організму гельмінти, при цьому 16 їх типів одночасно можуть існувати в організмі однієї людини. Домашні тварини, а саме собаки, можуть бути рознощиками гельмінтів, які викликають ехінокок і різноманітні важкі хвороби. Якщо у вас відзначається здуття живота, пронос, алергія, можливо це гельмінтоз. Харчування багато видівглистівчастіше всього отримують у шлунку. Для правильної роботи кишечника необхідні хлор і натрій, а через гельмінтів організм їх недоотримує. Глисти можуть пробивати ділянки кишечника, провокувати алергію і пронос. - Починаються проблеми зі шкірою, біль у суглобах і м'язах. Значить, ваша імунна система не в порядку, ймовірно, навіть не через глистів. - Якщо у вас постійна втома, анемія, нестача сну, це теж може бути через зараження паразитами. Виникли підозри нагельмінтоз- Негайно пройдіть обстеження, порадьтеся з фахівцями.

Аскаридоз
Захворювання, що викликається аскаридами (у народі просто глисти). Саме вони найчастіше атакують організм наших довірливих малюків. Самиця аскариди досягає розмірів 25-40 см, самець 15-25 см Місце проживання вибирає собі найзручніше і повніше корисних речовин - кишковик.

Яйця аскарид при попаданні в грунт можуть зберігатися там дуже довго. Тому найчастіше, зараження відбувається коли малюк їсть немиті овочі, ягоди (особливо полуницю), фрукти і так далі. Приблизно через 1,5-2 тижні у дитини відзначається зниження апетиту, втрата ваги, періодичне підвищення температури тіла, шлунково-кишковий розлад (пронос, нудота, рідше блювота), болі в животі (частіше в районі шлунку і області пупка). Токсини які виділяють аскариди в організм, отруює нервову систему. Малюк стає дратівливим, швидко стомлюється, скаржиться на головні болі. Крім того, у дитини сильно порушується сон. Він постійно скрипить зубами і скаржиться на те що йому сняться кошмари.

Заспокойте малюка і починайте діяти. Аскариди терпіти не можуть пігулки і часник. Тривалість лікування залежить від препарату, який вам призначить лікар. А ви у свою чергу, обов'язково повинні перевіряти, чи вийшли з кишковика малюка самець з самицею. Вони - головна біда.

Ентеробіоз
Захворювання, що викликається гостриками. Ці паразити зовсім дрібні (довжина самця 2-5 мм, самиці 9-12 мм) але доставляють масу неприємностей. Частина гельмінтів виділяється з калом, інші виповзають (переважно вночі) з анального отвору і відкладають яйця в періанальних складках. Легко передається контактним шляхом, тому поширено в дитячих колективах. Основні прояви ентеробіозу : малюк постійно чеше попку, статеві органи. Стає дратівливим і вередливим. Крім того, дитина прокидається вночі і плаче від тяжкого свербежу, на шкірі промежини з'являються розчухування. Ви чуєте постійні скарги на болі в животі. В деяких випадках може бути пронос з щедрим слизом.

Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Ентеробіоз дуже небезпечний, і ваші неправильні дії можуть тільки зашкодити. У такій ситуації головний помічник - доктор і терпіння. Ретельно виконуйте усі призначені процедури. Особливо важливо щоб уникнути повторного самозаражения дотримуватися гігієни. Для цього пропрасовуйте трусики дитини гарячою праскою, ретельне обмивайте промежину кілька разів в добу. Якщо дитину турбує свербіж - перед сном змастіть область анального отвору вазеліном, а уранці обережно обітріть ватою.

Ехінококоз
Одно з найсерйозніших захворювань. Багато батьків думають, що ехінококозом можна заразитися тільки з'ївши непросмажене, сире м'ясо. Цього дійсно робити не варто, оскільки в організм може потрапити ще багато всякої зарази (яйця інших гельмінтів, небезпечні мікроорганізми і так далі). Але ехінокок потрапляє в організм і з немитими ягодами, фруктами, з некип'яченою водою. А найчастіше - найлогічнішим чином - з немитих рук малюка, після того, як він погладив собаку. Прояв захворювання залежить від того, в якому органі влаштувався черв'як (частіше всег печінка і легені). Це і біль, і задишка, і збільшення органу в розмірах.
Ехінокок утворює пухир (де живе і розвивається), розрив якого може піти від стрибка або несильного удару. Усе це небезпечно дуже серйозними ускладненнями.

На щастя лікарі легко виявляють кісту экинококка на ранній стадії за допомогою ультразвукових досліджень.

Профілактика гельмінтозів
- з самого раннього віку прищеплюйте вашому карапузові гігієнічні навички: миття рук перед їдою, після сну, приходу з вулиці, відвідування туалету;
- говорите про це дитині, та і самі не забувайте мити під проточною водою! овочі, ягоди, фрукти і усі предмети, іграшки побували на землі;
- правильно проводите термічну обробку м'яса, риби. Не забувайте, що кип'ячена гаряча вода ваш кращий друг;
- правильно робіть вологе прибирання будинку. Не нехтуйте чистячими засобами на хлористій основі;
- частіше міняйте натільну і постільну білизну;
- у малюка має бути власне ліжко;
- коротко стрижіть нігті дитини;
- собаки (як і усі домашні тварини) періодично повинні проходити ветеринарний контроль;
- і як завжди - не займайтеся самолікуванням. Ліки можуть призначати тільки лікар. І тільки після обстеження можна з'ясувати який препарат буде призначений дитині і в якому дозуванні. Пам'ятайте про те, що препарати протигельмінтозів токсичні.

Щоб якомога швидше діагностувати проблему і почати лікування, потрібно мінімум раз на рік здавати аналізу. Запорука вашого здоров'я - обережність, профілактика і своєчасне лікування.

Кiлькiсть переглядiв: 1426