Ми живемо не для того, щоб їсти,

але ми їмо для того, щоб жити

Сократ

Шановні батьки, зверніть увагу на ту їжу, що вживає Ваша дитина під час перебування у школі. Шкільна їдальня працює для всіх учнів і вартість гарячого обіду не перевищує вартості упаковки чіпсів. Привчіть її до гарячого харчування у шкільній їдальні. Ад­же які­сне ха­рчу­ва­ння ( в шко­лі і вдо­ма) — це най­ва­жли­ві­ший чи­нник змі­цне­ння здо­ров’я шко­ля­ра, а ві­дтак і за­по­ру­ка його но­рмаль­но­го фі­зи­чно­го й ін­те­ле­кту­аль­но­го ро­зви­тку.

У щоденне меню дитини обов'язково мають входити:

  • білки — головний будівельний матеріал для організму, що росте;
  • вуглеводи і жири — основне джерело енергії; проте жири є важко перетравлюваною речовиною, най­легше засвоюються жири в кисломолочних продуктах. Щодо холестерину: усі знають про шкоду холестерину, а насправді він необхідний для дитячого організму, оскільки входить до складу клітин, бере участь в утворенні гормонів, а найголовніше потрібен для тканин головного мозку. Шкідливий не сам холестерин, а його надлишок, особливо для старших людей;
  • вітаміни: вітамін А дбає про зір (у школі різко зростає навантаження на очі), ріст, слизові оболонки. Вітамін А є жиророзчинним, тому засвоюється краще і швидше, якщо фрукти чи овочі, що містять цей вітамін, поєднуються з молочними продуктами (містять легко перетравлюваний жир); вітамін С дбає про імунітет; брак вітаміну РР призводить до слабкості, млявості, швидкої втомлюваності; вітаміни групи В живлять нервову систему, забезпечують розвиток мозкових клітин;
  • мінеральні речовини: най­важливішими є кальцій, фосфор, магній, які беруть участь у формуванні кісткової тканини; брак цих елементів призводить до порушення когнітивної функції мозку. Ці та інші мікроелементи засвоюються легше з молочних продуктів, ніж з овочів.
  • антиоксиданти поновлюють пошкоджені клітини.

Пам'ятка для батьків: в яких продуктах "живуть" вітаміни

Вітамін Аміститься в рибі, морепродуктах, абрикосах, печінці. Він забезпечує нормальний стан шкіри і слизових оболонок, покращує зір, покращує опір організму в цілому..
Вітамін B1знаходиться в рисі, овочах, м'ясі птиці. Він зміцнює нервову систему, пам'ять, покращує травлення.
Вітамін B2знаходиться в молоці, яйцях, брокколі. Він зміцнює волосся, нігті, позитивно впливає на стан нервів.
Вітамін РРу хлібі з грубого помелу, рибі, горіхах, овочах, м'ясі, сушених грибах, регулює кровообіг і рівень холестерину.
Вітамін В6у цільному зерні, яєчному жовтку, пивних дріжджах, квасолі. Добре впливає на функції нервової системи, печінки, кровотворення.
Пантотенова кислотау квасолі, кольоровій капусті, яєчних жовтках, м'ясі, регулює функції нервової системи і рухову функцію кишечника.
Вітамін B12в м'ясі, сирі, продуктах моря, сприяє кровотворенню, стимулює ріст, сприятливо впливає на стан центральної і перифервйної нервової системи.
Фолієва кислотав савойській капусті, шпинаті, зеленому горошку, необхідна для зростання і нормального кровотворення.
Біотину яєчному жовтку, помідорах, неочищеному рисі, соєвих бобах, впливає на стан шкіри, волосся, нігтів і регулює рівень цукру в крові.
Вітамін Су шипшині, солодкому перці, чорній смородині, обліписі, корисний для імунної системи, сполучної тканини, кісток, сприяє загоєнню ран.
Вітамін Dу печінці риби, ікрі, яйцях, укріплює кістки і зуби.
Вітамін Еу горіхах і рослинних маслах, захищає клітини від вільних радикалів, впливає на функції статевих і ендокринних залоз, уповільнює старіння.
Вітамін Дов шпинаті, салаті , кабачках і білокачанній капусті, регулює згортуваність крові.
Кiлькiсть переглядiв: 565