Стреси в нашому житті!

/Files/images/psiholog/nov/photo1646822468 (1).jpeg /Files/images/psiholog/nov/photo1646822468.jpeg
/Files/images/psiholog/nov/photo1646822468 (2).jpeg /Files/images/psiholog/photo1646822445.jpeg
/Files/images/psiholog/photo1646822445 (5).jpeg /Files/images/psiholog/photo1646822445 (4).jpeg
/Files/images/psiholog/photo1646822445 (3).jpeg /Files/images/psiholog/photo1646822445 (2).jpeg
/Files/images/psiholog/photo1646822445 (1).jpeg

Стрес (англ.stress - "тиск", "напруження") - реакція організму на будь-які зміни внутрішнього або зовнішнього серидовища, яка стимулює захисні сили організму.

На мозок людини безперервно діють різноманітні за кількістю і якістю подразники з внутрішнього і навколишнього середовищ. Виникнення несподіваної та напруженої ситуації призводить до порушення рівноваги між організмом і навколишнім середовищем. Наступає неспецифічна реакція організму у відповідь на цю ситуацію —це стрес.

/Files/images/psiholog/стоп стресс.jpg

Стрес - стан психічної напруги, що виникає в процесі діяльності в найбільш складних і важких умовах. Життя часом стає суворою і безжалісною школою для людини. Виникаючі на нашому шляху труднощі (від дрібної проблеми до трагічної ситуації) викликають у нас емоційні реакції негативного типу, що супроводжуються цілою гамою фізіологічних і психологічних зрушень.

Усі біологічні організми мають життєво важливий уроджений механізм підтримки внутрішньої рівноваги і балансу. Сильні зовнішні подразники можуть порушити рівновагу. Організм реагує на це захисно-пристосувальною реакцією підвищеного порушення. За допомогою порушення організм намагається пристосуватися до подразника. Це неспецифічне для організму порушення і є станом стресу. Якщо подразник не зникає, стрес підсилюється, розвивається, викликаючи в організмі цілий ряд особливих змін - організм намагається захиститися від стресу, попередити його або придушити. Однак можливості організму не безмежні і при сильному стресовому впливі швидко виснажуються, що може призвести до захворювання і навіть смерті людини.

Підготовка до ЗНО (як запобігти стресу перед тестуванням).

/Files/images/psiholog/учёба.jpg

Тестування – це процедура застосування тестів на практиці. Часто найбільшою проблемою в ситуації скуладання тестів постають наші хвилювання. Гормон, який виділяється в момент, коли людина відчуває страх, впливає на пам’ять.

Як краще підготуватися до тестування.

1. Приберіть усе зайве і те, що відволікає вашу увагу від безпосередньої мети – підготовки до іспиту. Заховайте від себе книжки, диски, вимкніть телефон та телевізор. Суворо скажіть собі: з 9-ї до 12-ї дня я повинен вивчити стільки-то.

2. Почніть вчити з важких, незрозумілих тем, а легкі залишайте під кінець.

3. Запам’ятовувати матеріал треба осмислено, а не механічно. Не зубріть, це довго і дає ускладнення. Встановіть логічну послідовність. Розбийте матеріал на смислові частини та знайдіть у кожній ключову фразу.

4. Чергуйте розумову діяльність із фізичною. Не доводьте себе до повного знесилення й упаду сил. Відпочинок теж необхідний.

5. Почніть учити матеріал зранку, поки голова свіжа. Займатися в останню ніч, або добре виспатися – справа індивідуальна. Та в людини, яка виспалась, голова працює краще.

/Files/images/psiholog/антистрессовіе продукті.jpgЩоб зменшити ймовірність виникнення стресів, необхідно:

Правильно харчуватися: більше їсти натуральних продуктів – овочів, фруктів, зменшити споживання солі. Обов’язково снідати та впродовж дня харчуватися рівномірно. Бувати надворі, гуляти, сидіти в парку, бігати, займатися аеробікою.

З’їсти морозиво – там є компонент, який покращує настрій. З’їсти банан – в ньому є серотонін – гормон щастя. Постійні вправи на релаксацію знижують напруження в стресових ситуаціях. Необхідно слухати спокійну музику. Аби запобігти розчаруванню, невдачам, нетреба братися за непосильні завдання. Не зловживати кавою, не вживати алкоголь. Носити одяг бажано синього та зеленого кольорів – вони заспокоюють./Files/images/psiholog/мороженое.jpg

Зі стресом можна впоратися, треба лише мати бажання та трохи вільного часу лише для себе. Постійно концентруватися на світлих сторонах життя та подіях, це збереже здоров’я і сприятиме успіху. Справжнє фізичне та психічне здоров’я полягає не в тому, щоб відповідати чиїмсь нормам та стандартам, а в тому, щоб прийти до згоди із самим собою.

Способи швидкого зниження рівня стресу

1. Зосередьтесь на своєму диханні

Ваші думки безпосередньо пов'язані з вашимдиханням. Зверніть увагу, що з появою неспокійних думок або почуття тривоги ваше дихання значно частішає, стає поверхневим. Щоб знайти душевну рівновагу, ви повинні сповільнити частоту дихання. Зробіть глибокий вдих протягом п'яти секунд, потім затримайте дихання на п'ять секунд і видихайте протягом п'яти секунд.

2. Випустіть пару

Заспокоївши свій розум і тіло, ви збалансуєте енергію та зможете діяти більш зосереджено. Йоги з цією метою вже багато століть використовують метод «шита пранаяма» (охолоджувальне дихання). Відкрийте рот, згорніть язик трубочкою та злегка висуньте його за губи. Вдихайте через рот і видихайте через ніс. Якщо ви не можете згорнути язик трубочкою, складіть губи літерою «О» і вдихайте. Продовжуйте цю вправу протягом 2–3-х хвилин.

3. Зробіть паузу

Якщо у стресових ситуаціях ваша реакція настає дуже швидко, ви можете пошкодувати про сказані слова або необдумано скоєні вчинки. Тому тоді, коли ви не перебуваєте в надзвичайній ситуації, намагайтесь вчитись затримувати свою реакцію, принаймні на кілька секунд. Замість того щоб реагувати негайно, зробіть паузу, глибоко вдихніть, заспокойтесь, зберіться і лише потім відреагуйте словами або якимось іншим чином.

4. Виходьте на природу

Природа володіє миттєвим заспокійливим ефектом. Неважливо, будете ви сидіти на пляжі й слухати шум хвиль, гуляти по густому зеленому лісі, слухати звуки водоспаду, підніматись у гори чи просто вийдете у двір, де земля засіяна травами і всюди лунає щебетання птахів, просто змусьте себе вийти на вулицю й дозвольте природі розставити все на свої місця.

5. Виконуйте фізичні вправи вдумливо

Фізичні вправидопомагають впоратись з надлишками адреналіну, вивільняють ендорфіни, від чого ваше самопочуття поступово покращується. Додайте вдумливості у свої тренування й зосередьтесь безпосередньо на виконуваній вправі. Слідкуйте за технікою та своїми відчуттями. Підключайтесь до вашого тіла. Фізичні тренування допомагають підтримувати форму й відволіктись від стресу. Бігайте або катайтеся на велосипеді, ходіть у тренажерний зал, басейн чи відвідуйте заняття йогою. Тренування під час обідньої перерви дозволять вам зберігати зосередження та спокій у роботі.

6. Приймайте холодний душ

Гідротерапія – це точна та складна наука, яка приносить величезну користь вашому організму й розуму. Холодний душ знижує рівень стресу, розкриває капіляри, щоб вони могли краще просувати кров по вашому організму. Холодний душ сприяє ефекту припливу крові до серця, нирок, легенів і печінки. Цей процес стимулює здорові секреторні функції організму, що примушує вашу шкіру сяяти й підтримує здорову біохімію крові. Починайте приймати холодний душ з ніг і рук.

7. Слухайте музику, яка сприяє релаксації

Усе складається з енергії, наші тіла й музика також. Музика має здатність миттєво трансформувати вашу енергію, піднімаючи ваш дух або умиротворюючи його. Вибирайте музику, яка піднімає настрій за допомогою мелодії, текстів чи ритму, щоб енергія вашого тіла приходила у відповідність з високою частотою енергії вибраної вами музики. Позитивна музика також допомагає появі позитивних думок.

8. Відчувайте вдячність

Пам'ятайте, що причиною стресу є всього лише певний хід думок або думка. Насправді, ви здатні контролювати свої думки (навіть якщо ви часто з цим не згодні). Двоє людей можуть опинитись в однаковій ситуації, але лише один з них відчує стрес, і причиною цього буде негативний хід його думок. Тому припиніть хвилюватись і панікувати й складіть список того, за що ви вдячні своєму життю, чи то дах над головою, життя в мальовничому місті, власний автомобіль, який дає вам свободу пересування, й т. п. Список повинен містити близько десяти пунктів.

9. Візуалізуйте успіх

Забороняйте мозку уявляти «найгірший варіант» або варіант «а якщо?..». Візуалізуйте й концентруйте всю свою увагу на тому, що ви хочете отримати від життя, а не на побоюваннях із приводу того, чого ви не хочете. Пам'ятайте: ваша увага супроводжується потоками енергії, тому ви не можете дозволити собі витрачати час і сили на візуалізацію негативу.

10. Пийте зелені смузі

Отримуйте життєвий імпульс від фітохімічних речовин, що містяться в зелених овочах. Смузі – це чудовий спосіб отримати всі поживні речовини з овочів і фруктів. Зелені коктейлі також допоможуть зміцнити вашу імунну систему, усунути нездоровий апетит (який теж, у свою чергу, може призводити до ще більшого стресу) і дадуть вашому мозку більше енергії. Спробуйте смузі з капусти, шпинату,огірків й лимона з додаванням банана й чорниці.

Схільність людини до стресів (методика Дженінксон)

На кожне запитання дайте один із трьох варіантів відповідей:

„так” – 2 бали, „щось середнє” – 1 бал, „ні” – 0 балів.

1. Чи дуже важка і напружена у Вас робота?

2. Чи часто Ви думаєте про роботу вечорами або у вихідні дні?

3. Чи часто Вам доводиться затримуватися на роботі або займатися робочими питаннями вдома?

4. Чи відчуваєте Ви цейтнот часу7

5. Чи часто Ви поспішаєте, щоб устигнути виконати усі свої справи?

6. Чи буває так, що, слухаючи співрозмовника, Ви продовжуєте думати про свої проблеми?

7. Чи проявляєте Ви нетерпіння, коли бачите, що хтось роботу робить повільніше, ніж це могли зробити Ви самі?

8. Чи часто ваші близькі дорікають Вам, що Ви мало приділяєте їм уваги?

9. чи часто ви закінчуєте думку співрозмовника до того, як він скінчив говорити?

10. Чи проявляєте Ви нетерпіння, якщо доводиться чекати людину. Що спізнюється?

11. чи важко вам приховати своє роздратування7

12. Чи дратує вас тривале чекання в чергах?

13. Увас майже завжди швидка хода?

14. Чи виникає у Вас думка, що на даний момент Ви зайняті не найважливішою справою і Ви хотіли б піти і зайнятися чимось більш важливим для себе?

15. Чи виникає у Вас почуття, що час плине занадто швидко?

16. Чи додаєте Ви зусиль, щоб стати переможцем у грі?

17. Чи ставитеся Ви до роботи занадто серйозно?

18. Чи можете Ви назвати себе наполегливою й енергійною людиною?

19. чи практично все Ви робите швидко?

20. Чи намагаєтеся Ви в усьому бути кращим?

Результати:

До 9 балів – у Вас низька схильність до стресу

9-12 балів – середня схильність до стресу

13-15 балів – нейтральна зона

22-25 балів – і Вас досить висока схильність стресу

26-40 балів – ОБЕРЕЖНО: у Вас висока схильність до стресу.

Поради, щоб запобігти стресу та зробити своє життя спокійним та комфортним

1. Виділіть для себе головні життєві цілій зосередьте свої зусилля на їх досягненні. Навіть найскоромніші досягнення на шляху до поставленної мети допоможуть впоратися зі стресовим станом.

2. Не уникайте спілкування. Коротка приємна розмова – кращий засіб від стресу.

3. Усуньте джерело стресу. Якщо причина стресу напружені відносини з підлеглими, то спробуйте налагодити конструктивні стосунки.

4. Обговорюйте з близькими людьми свої проблеми. Розповівши про свою проблему людям, яким ви довіряєте, ви наполовину вирішите її.

5. Навчіться слухати. Часто неміння дослухати співрозмовника є причиною непорозуміння, образ, засмічень, конфліктів і, як наслідок, - стресів.

6. Посміхайтеся і смійтеся. Умійте з гумором підходити хоча б до деяких неприємностей.

7. Намагайтеся частіше слухати музику, що поліпшує настрій. Психологи пропонують музичну терапію, спрямовану на на допомогу в різних випадках.

8. Займатися спортом: чим краще здоров”я, тм легше боротися зі стресом.

Кiлькiсть переглядiв: 560