/Files/images/304879852.gif

В Харківському архіві не збереглися точні дані про дату відкриття гімназії № 130 , але за спогадами свідків та даним технічної документації гімназія відкрила свої двері 1 вересня 1936 року.

В гімназії навчалися 800 учнів. Навчання велося українською мовою, про що свідчать зошити, щоденники, які дбайливо зберегали перші випускники.

В грізному 1941 на фронт пішло багато учнів нашої гімназії. До дому повернулися, на превеликий жаль, не всі.

Не повернулися з фронту Богданов Леонід (син учителя географії Зінаїди Павлівни Богданової), Янсон Віктор, Петрик Олександр, Протасенко Микола, Мартинов Анатолій, Кужин Євген, Прищенко Георгій. В їх честь вбіля школи встановлено обеліск.

Гімназія вшановує пам'ять Мухи Сергія – Кавалера ордену Червоної Зірки, героїчно загиблого на землі Афганістану.

Після війни гімназія була відновлена, завдяки шефскої допомоги завода ім. Шевченка, побудовані майстерні, спортзал, їдальня.

Зараз це світла затишна будівля, в якій працюють досвідчені вчителі , навчаються чудові учні.

Нам є чим пишатись. Серед випускників є кандидати та доктори наук. Багато випускників стали вчителями, це В.В. Довгополов, Л.И. Михайленко, Р.Н. Кудь, Н.А. Житник, Н. П. Константинова, Ю.В. Петриченко, Н.А. Кравченко, Павлов Д. В.