Загальні правила поведінки здобувачів освіти в закладі освіти

1. Учень приходить у гімназію за 15 хвилин до початку занять; чистий, охайний, знімає в роздягальні верхній одяг, займає робоче місце і готує все необхідне до уроку.

2. Учень зобов'язаний вчасно виконувати домашнє завдання з предметів.

3. На першу вимогу вчителя варто пред'являти щоденник.

4. Щодня вести запис домашнього завдання в щоденнику.

5. Приносити на заняття всі необхідні підручники, зошити, посібники, письмові приладдя.

6. Не можна приносити на територію школи з будь-якою метою й використовувати будь-яким способом зброю (у тому числі ножі), вибухові, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, сигарети, наркотики, інші одурманюючі речовини й отрути.

7. Паління на території гімназії заборонене!

8. Не дозволяється жувати жувальну гумку, користуватися МР-3,4 й засобами мобільного зв'язку на уроках.

9. Забороняється вживати непристойні слова та жести.

10. Учні гімназії повинні поважати працівників гімназії та один одного.

11. Фізична конфронтація, залякування й знущання, спроби приниження особистості, дискримінація по національній або расовій ознаці є неприпустимими формами поводження.Гімназія категорично засуджує подібне.

12. Учні бережуть майно гімназії, акуратно ставляться як до своєму, так і до чужого майна, дотримують чистоти й порядок на території гімназії. У випадку заподіяння збитку майну гімназії батьки (законні представники) зобов'язані відшкодувати його.

13. Всі учні приймають участі в заходах щодо благоустрою гімназії й території, у міру своїх фізичних можливостей.

14. Учнем варто поважати право власності. Книги, куртки та інші особисті речі, що перебувають у гімназії, належать їхнім власникам.

15. До учнів, що присвоїли чужі речі, можуть прийматися дисциплінарні міри, аж до карного покарання.

16. Учням, що знайшли загублені або забуті, на їхню думку, речі, пропонується здати їх черговому адміністратору або вчителеві.

17. Не можна без дозволу педагогів або медичної сестри йти зі школи у визначений час. Вийти зі гімназії можна, пред'явивши записку від учителя або медичного працівника черговому вчителю.

18. У випадку пропуску занять, учень повинен пред'явити класному керівникові довідку або записку від батьків (осіб їх що заміщають) про причину відсутності на заняттях.

Права та обов'язки здобувачів освіти

Здобувачі освіти мають право:

-на вибір форми навчання, факультативів, спецкурсів, позашкільних та позакласних занять;

- на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально- технічною, культурно-спортивною та лікувально-оздоровчою базою освітнього закладу;

- на доступ до інформації з усіх галузей знань;

-брати участь у різних видах науково-практичної діяльності: конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах тощо,брати участь у роботі органів громадського самоврядування освітнього закладу;

- брати участь у обговоренні і вносити власні пропозиції щодо організації освітнього процесу, дозвілля учнів (вихованців);

-брати участь у добровільних самодіяльних об'єднаннях, творчих студіях, клубах, гуртках, групах за інтересами тощо;-на захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насилля, що порушують права або принижують їх честь, гідність;

-на безпечні і нешкідливі умови навчання, виховання та праці;

-на відпочинок під час перерв, в неділю, святкові та канікулярні дні.

Здобувачі освіти зобов’язані:

-оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;-дотримуватися вимог статуту, правил внутрішнього розпорядку;

-бережливо ставитись до державного, громадського і особистого майна;

-дотримуватися законодавства, моральних, етичних норм;

-брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством;

-дотримуватися правил особистої гігієни;-піклуватися про своє здоров’я і безпеку свого життя і однокласників;

-дотримуватися чистоти і порядку в приміщенні та на території закладу;

-діяти на благо навчального закладу, піклуватися про честь і авторитет установи;

-дотримуватися правил співдружності (набувати вміння та навички ненасильницької поведінки,виховувати в собі стійке переконання неприпустимостібулінгу (цькування) в міжособистісних стосунках, поважати права людини, розвивати навички толерантної поведінки, дотримуватися принципів співробітництва та взаємоповаги);

-займатись самообслуговуванням, брати участь у суспільно-корисній праці з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, нормативів та вимог гігієни.

Кiлькiсть переглядiв: 772