Музей розвитку пожежно - рятувальної служби Новобаварського району м. Харкова був заснований в ХГ № 130 16 вересня 2016 року за сприянням Харківської міської ради, адміністрації Новобаварського району. Ідея створення музею належить начальнику Новобаварського відділення в м. Харкові Головного Управління ДСНС підполковнику Примаку О. В. /Files/images/2021/muzey/відкриття музею історії розвитку пожежно - рятувальної служби Новобаварського району в 2016 році.JPG

На відкритті були присутні перший заступник Харківського міського голови Ігор Терехов, Голова адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради Тетяна Цибульник, начальний Новобаварського відділення в м. Харкові Головного Управління ДСНС підполковник Примак О. В.

До експозиції музею ввійшли предмети пожежної безпеки, знаряддя та форма, а також десятки фотографій праці пожежних - рятівників. Участь в створенні музею та добірці експонатів брали участь співробітники Новобаварського відділу ДСНС та учні та вчителі гімназії.

У музеї оформлені стенди:

- «Запобігти, врятувати, допомогти»;

- «Історія розвитку пожежно-рятувальної служби Новобаварського району»;

- «Пожежним-ліквідаторам присвячується»

Учні в музеї мають можливість близько познайомитися з роботою рятівників, узнати про пожежну техніку, захисні костюми , почути історію становлення пожежної служби та дізнатися про сьогодення рятівників.

музей гімназії Розвитку пожежно-рятувальної служби Новобаварського району м. Харкова плідно працює з 2017 року. Учні та вчителі постійно поповнюють експозиції музею: збирають інформацію про пожежних-рятівників, про пожежних-ліквідаторів Чорнобильської аварії, учнями гімназії створений макет пожежної каланчі, яка розташована в м. Харкові по вул. Полтавський шлях, 50.

На базі музею проводяться навчання з Цивільного захисту, проводяться екскурсії для вихованців дитячих садочків та учнів гімназії, а також для вихованців шкільних літніх таборів.лення служби.