Будь-яке куріння у приміщеннях заборонено з 11 липня 2022 р./Files/images/2022/unnamed.jpg

10 років — саме стільки Україна чекала на посилення антитютюнового законодавства!

У 2012 році контроль над тютюном в Україні набув чітких обрисів — тоді було прийнято Закон № 4844-ІV (https://cutt.ly/GBylNMe), який визначив місця, де не можна вживати тютюнові вироби, а також е-сигарети й кальяни.

Натомість сигарети для нагрівання разом з електронними пристроями для куріння взагалі не були врегульовані законодавством.

Тож тютюнові компанії безперешкодно намагалися повернути куріння у побут людей: на роботі, у громадських приміщеннях, у транспорті. Усунув ці прогалини Закон 1978-IX, який набув чинності 11 липня 2022 року.

Нині заборона на куріння тютюнових виробів, е-сигарет, сигарет для електричного нагрівання та кальянів діє в усіх громадських приміщеннях, закладах громадського харчування, на території навчальних закладів, спортивних споруд тощо.

Повний список smoke-free місць https://cutt.ly/vBKlaZT

Дізнатися про те, як працює новий Закон, можна у статті: https://cutt.ly/3BKzi3M

Не будьте байдужими до свого здоровʼя та близьких!

Якщо ви помітили куріння в заборонених місцях, а також рекламу тютюнових виробів чи нелегальну торгівлю тютюновою та нікотиновою продукцією, повідомте про це через сервіс з моніторингу порушень антитютюнового законодавства:

https://nosmoking.phc.org.ua/

Тютюн — як снаряд.

Сигарета — як куля сповільненої дії. Вони так само можуть вбити, просто це станеться із затримкою у часі. За даними ВООЗ, щороку від хвороб, спричинених вживанням тютюну, в Україні передчасно помирає 130 тисяч людей. Тож навіщо наражати себе на зайву небезпеку, коли у країні триває війна?

Якщо ви курите — відмовтесь від тютюнових виробів. Якщо ні — зробіть усе, аби вберегти себе від пасивного куріння. Адже добровільно ризикувати своїми життями, коли навколо й так багато небезпек, — така собі ідея, правда?Кожен українець має право на бездимне середовище — це забезпечує антитютюновий Закон 1978-IX.

Які саме зміни він запровадив — читайте у статті:https://cutt.ly/3BKzi3M

Дотримуйтеся законодавства та не вживайте тютюнові вироби в заборонених місцях, а якщо вас обкурюють — не соромтеся зробити зауваження курцю або звернутися зі скаргою до відповідних органів https://consumer.dpss.gov.ua/e-form/.

Якщо ж порушення стосується не лише куріння в закладі харчування, передайте своє звернення через новий сервіс Центру громадського здоров’яhttps://nosmoking.phc.org.ua/

І пам’ятайте: турбота про здоров’я — ваш внесок у перемогу України

Україна — країна для людей.

З 11 липня 2022 року ваші ризики стати пасивним курцем мінімізувалися, адже запрацював антитютюновий Закон 1978-IX Чи не найважливіша зміна, яку запровадив новий Закон, — оновлений список smoke-free місць, у яких заборонено курити не лише сигарети, е-сигарети й кальяни, а також сигарети для електричного нагрівання.

Тому просто нагадаємо: ваше право на бездимне середовище гарантоване Законом. Як і право його відстоювати.

Тож, якщо ви відчуваєте, що вас обкурюють, зробіть зауваження курцю або адміністрації закладу, а в разі відсутності реакції — зверніться до поліції за номером 102 або складіть електронну скаргу до Держпродспоживслужби: https://consumer.dpss.gov.ua/e-form/

Якщо ж ви помітили порушення, що стосується не лише куріння в закладі харчування, ви можете швидко передати звернення про недотримання законодавства через новий сервіс Центру громадського здоров’я: https://nosmoking.phc.org.ua/

Якщо ж ви курець, дотримуйтеся Закону та не вживайте тютюнові вироби там, де це може нанести шкоду іншим. Взаємна відповідальність і повага — ось завдяки чому Україна матиме здорове майбутнє!


/Files/images/2022/unnamed (1).jpg

Через війну українці почали більше курити — у порівнянні з 2020 роком відсоток щоденних курців в Україні у 2022 році збільшився з 23,1% до 28,3%

І сприяє цьому не хто інший, як тютюнова індустрія.

Те, що війна вже забрала багато людських життів, не зупиняє тютюнові компанії — вони продовжують залучати до своїх лав нових і нових курців, насамперед націлюючись на дітей та молодь. ВООЗ стверджує, що 50% тих, хто починає вживати тютюнові вироби, передчасно загинуть від хвороб, спричинених тютюном. «Поки ми захищаємо вас там, на фронті, захистіть себе тут, у тилу. Не ставайте жертвами маніпуляцій тютюнової індустрії та дотримуйтеся бездимного законодавства, поважайте себе й людей навколо. Не дайте тютюновому ворогу вас вбити», — наголошує боєць Збройних Сил України Сергій Скалун.

З 11 липня 2022 року почали діяти норми антитютюнового Закону 1978-IX. Які саме правила впроваджуються для захисту бездимного середовища, зокрема, для курців, суб’єктів господарювання та некурців, читайте у статті: https://cutt.ly/3BKzi3M

/Files/images/2022/unnamed (2).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 114